KLUB SLOVENSKÝCH TURISTOV HLOHOVEC
pozýva turistov a priateľov prírody na turistickú akciu

SILVESTROVSKÝ VÝSTUP NA MARHÁT 2015  (44. ročník)

ktorú poriada KST TJ  Bezovec Piešťany

Termín:  Štvrtok,  31. december 2015

Trasa:
Individuálna, ľubovoľná

Štart:
Individuálny, ľubovoľný. Pri zvolení trasy po turistických značených chodníkoch je možný z nasledovných východiskových bodov, ku ktorým je autobusové spojenie z Piešťan: Nitrianska Blatnica, Bezovec, Modrová-horáreň, Moravany, Hubina, Havran-sedlo. K autobusovým spojom, smerujúcim z PN do  východiskových bodov výstupu, je z Hlohovca do Piešťan možná autobusová doprava (SAD, ARRIVA) na trase HC – PN  a vlaková doprava (ZSSK) na trase HC – Leopoldov – PN (podľa aktuálnych cestovných poriadkov).

Cieľ:
Marhát – vrchol, stretnutie pri táboráku v čase od 10:00 do 13:00 hod

Iné:
Zo všetkých uvedených východiskových bodov je možné dostať sa na vrchol Marhát po turistických značených chodníkoch. Dĺžky trás, ich priebeh a čas túry je možné zistiť na stránke Turistická mapa Slovenska – mapový portál Hiking.sk (http://mapy.hiking.sk/)

Oblečenie a výstroj je treba prispôsobiť zimnému počasiu podľa aktuálneho stavu v deň konania akcie. V minulých ročníkoch neboli na Silvestra na Marháte výnimkou ani silný mráz, sneh a vietor. V záujme zachovania dobrej pohody počas výstupu a na spoločnom stretnutí pri táboráku, nie je na akcii pyrotechnika vítaná. Organizátori, správcovia lesov a lesná zver ďakujú účastníkom, že to budú s porozumením rešpektovať.

Vedúci akcie a info:
Rudolf Drlička, tel: 0907 583 800

Poznámka:
Informácie sú prevzaté z Oblastného turistického kalendára Malé Karpaty a okolie, rok 2015 (http://aladin.elf.stuba.sk/~soula/kal2014mk.htm#december).

  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  • 2015 - Silvester, Marhát - foto 3